Amatör Sporculara Ödül Töreni

Malatyalı başarılı sporcular, düzenlenen törenle ödüllendirildi.Malatya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Malatya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (MASKF) tarafından gerçekleştirilen organizasyonda 2015-2016 sezonunda Dünya,...

Amatör Sporculara Ödül Töreni

Malatyalı başarılı sporcular, düzenlenen törenle ödüllendirildi.Malatya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Malatya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (MASKF) tarafından gerçekleştirilen organizasyonda 2015-2016 sezonunda Dünya,...

16 Ekim 2016 Pazar 14:37
Amatör Sporculara Ödül Töreni
banner203
Malatyalı başarılı sporcular, düzenlenen törenle ödüllendirildi.
Malatya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Malatya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (MASKF) tarafından gerçekleştirilen organizasyonda 2015-2016 sezonunda Dünya, Avrupa, Balkan ve uluslararası müsabakalara katılan ve başarılı olan milli sporcular ile uluslararası müsabakalara giden milli takım antrenörlerine teşekkür belgesi ve çeşitli hediyeler verildi.
Anemon otelinde düzenlenen ödül törenine Malatya Valisi Mustafa Toprak, Malatya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Sadi Fındıklı, Spor Şube Müdürü Ömer Dağdelen, Tesisler Şube Müdürü Ahmet Yücel, Gençlik Merkezleri Koordinasyon Şube Müdürü Murat Kılınç, ASKF İl Başkan vekili Kahraman Fırat, antrenörler, sporcular ve sporcu velileri katıldı. Ödül töreni öncesinde konuşan Malatya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Sadi Fındıklı, Malatya ili ölçeğinde birçok sportif ve gençlik faaliyetleri yürüttüklerini belirtti.
-“8 yılda yaklaşık 160 milyon TL yatırım miktarına ulaştık”
Tüm Türkiye’de faaliyet gösteren 60 federasyon faaliyetlerinden tesis, antrenör ve hakem altyapılarını hazırladıkları 42 federasyon faaliyetini Malatya’da icra ettiklerini kaydeden Fındıklı, bu bağlamda 47 bin lisanslı sporcularının bulunduğuna dikkat çekti. Fındıklı, 2016-2017 sezonunda 5 aylık süreçte lisanslı sporcu sayısının 50 binlere ulaşmasını beklediklerini, sporcu sayısının artmasıyla doğru orantılı olarak spor tesislerinin de arttığını belirtti. Spor tesisi yapımında büyük bir atılım gösterdiklerine dikkat çeken Fındıklı, tüm ilçelerle beraber özellikle son 8 yılda yaklaşık 160 milyon TL yatırım miktarına ulaştıklarını kaydetti.
-“Semeresini görmeye başladık”
Malatya Valisi Mustafa Toprak da güzel mutlulukların sonucunda, zamanında oluşan başarılı sonuçları hep birlikte gururla, heyecanla yaşadıklarını ifade etti. Son zamanlarda sporun altyapısında önemli çalışmalar ve katkılar olduğunu dile getiren Toprak, bunun semeresini görmeye başladıklarını kaydetti.
Yapılan konuşmaların ardından başarılı sporculara hediyeleri takdim edildi. Uluslararası müsabakalarda başarılı olan sporcular şöyle:
Salih Korkmaz-Atletizm-Dünya Gençler Şampiyonası/Dünya üçüncüsü
Ümran Akman-Kick Boks-Kick Boks Dünya Kupası/Dünya üçüncüsü
Hakan Karakuş-Kick Boks-Dünya Kick Boks Şampiyonası/Dünya beşincisi
Furkan Dermanbey-Kick Boks-Dünya Kick Boks Şampiyonası/Dünya sekizincisi
Hatice Akbaş-Boks-Yıldız ve Genç Bayanlar Avrupa Şampiyonası/Avrupa birincisi
Merve Taneli-Modern Pentatlon-Modern Pentatlon Avrupa Şampiyonası/Avrupa birincisi
Begüm Sultan Evci-Muay Thai-Muay Thai Avrupa Kupası Şampiyonası/Avrupa ikincisi
Abdullah Yavuz-Muay Thai-Muay Thai Avrupa Kupası Şampiyonası/Avrupa ikincisi
Hayrullah Bozkurt-Muay Thai-Muay Thai Avrupa Kupası Şampiyonası/Avrupa üçüncüsü
Aslıhan Evci-Muay Thai-Muay Thai Avrupa Kupası Şampiyonası/Avrupa üçüncüsü
Mete Berk Demiryol-Modern Pentatlon-Modern Pentatlon Avrupa Şampiyonası/Avrupa üçüncüsü
Dila Sevin Doğan-Modern Pentatlon-Modern Pentatlon Avrupa Şampiyonası/Avrupa dördüncüsü
Kürşat Ünal-Modern Pentatlon-Modern Pentatlon Avrupa Şampiyonası/Avrupa dördüncüsü
Muzaffer Tekin-Modern Pentatlon-Modern Pentatlon Avrupa Şampiyonası/Avrupa beşincisi
Fatma Uygur-Karate-Karadeniz ve Hazar Ülkeleri Karate Şampiyonası/ Karadeniz ve Hazar Ülkeleri Karate Şampiyonası birincisi
Mustafa Özbek-Atletizm-- Balkan Şampiyonası/Balkan üçüncüsü
Yunus Emre Kılınç-Judo-Balkan Şampiyonası/Balkan üçüncüsü
Bülent Yavuz-Wushu-Balkan Şampiyonası/Balkan beşincisi
Batuhan Sütçüoğlu-Kick Boks-Uluslararası Türkiye Açık Kick Boks Turnuvası/Turnuva birincisi
Burak Akça-Kick Boks-Uluslararası Türkiye Açık Kick Boks Turnuvası/Turnuva birincisi
Doğan Gül-Kick Boks-Uluslararası Türkiye Açık Kick Boks Turnuvası/Turnuva birincisi
Tayfun Dönmez-Kick Boks-Uluslararası Türkiye Açık Kick Boks Turnuvası/Turnuva birincisi
Abdullah Çelik-Kick Boks-Uluslararası Türkiye Açık Kick Boks Turnuvası/Turnuva ikincisi
Belgin Sevim-Kick Boks-Uluslararası Türkiye Açık Kick Boks Turnuvası/Turnuva ikincisi
Erkan Yıldırım-Kick Boks-Uluslararası Türkiye Açık Kick Boks Turnuvası/Turnuva ikincisi
Niymet Beyza Hasar-Kick Boks-Uluslararası Türkiye Açık Kick Boks Turnuvası/Turnuva ikincisi
Vaiz Kaan Çığrık-Kick Boks-Uluslararası Türkiye Açık Kick Boks Turnuvası/Turnuva ikincisi
Mehmet Kaya-Kick Boks-Uluslararası Türkiye Açık Kick Boks Turnuvası/Turnuva ikincisi
Abdullah Karadağ-Kick Boks-Uluslararası Türkiye Açık Kick Boks Turnuvası/Turnuva üçüncüsü
Aziz Yıldırım-Kick Boks-Uluslararası Türkiye Açık Kick Boks Turnuvası/Turnuva üçüncüsü
Ekin Kutlutürk-Kick Boks-Uluslararası Türkiye Açık Kick Boks Turnuvası/Turnuva üçüncüsü
Ferdi Oğuzhan-Kick Boks-Uluslararası Türkiye Açık Kick Boks Turnuvası/Turnuva üçüncüsü
Mehmet Fırat-Kick Boks-Uluslararası Türkiye Açık Kick Boks Turnuvası/Turnuva üçüncüsü
İbrahim Karaduman-Kick Boks-Uluslararası Türkiye Açık Kick Boks Turnuvası/Turnuva üçüncüsü
Miraç Kahraman-Masa Tenisi-Balkan Şampiyonasına katıldı
Uğur Bayer-Masa Tenisi-KKTC Lefkoşa Uluslararası Dr. Fazıl Küçük Oyunlarına katıldı
Begüm Sultan Evci-Muay Thai-Uluslararası Antalya EMF Open Cup Muay Thai Kupasına katıldı
Hayrullah Bozkurt-Muay Thai-Uluslararası Antalya EMF Open Cup Muay Thai Kupasına katıldı
Hasret Ekin Doğan-Muay Thai-Uluslararası Antalya EMF Open Cup Muay Thai Kupasına katıldı
Alican Şeker-Rusta St.Petersburg Açık Masa Tenisi Turnuvasına katıldı.
Ampute sporcuları Zülfücan Derinpınar, Emrullah Başkuş ve Mehmet Karakuş.
Özel sporcular İbrahim Ilkım, Mehmet Karadayı, Turan Çelik (atletizm), Ege Millioğlulları (yüzme), İrem Vardı (jimnastik), İbrahim Tokgöz (atletizm)
Uluslararası müsabakalarda görev alan milli antrenörler:
Erdal Altuntaş, Ramazan Yavuz, Uğur Kaçar, Nazım Denizhan, Mustafa Akaltun, Mehmet Şabahat, Nurullah Ertaş, Mehmet Ali Gün, Ali Karaoğlan, Hasan Basri Karakuş, Ali Karaca, Nevzat Koşar, Zeki Uygur, Ahmet Turan Aydın, Ömer Tekin, Rüstem Pelit, Kazım Şahin, Adem Şimşek, Selçuk Akça, Fatih Dumandağ, Şadiye Özbey.
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner122

banner215

banner124

banner40

banner126