HDP'nin milletvekili aday listesi

Milletvekili Genel Seçimi için HDP'nin milletvekili aday listesi belli oldu. HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş İstanbul 1. Bölgeden, Figen Yüksekdağ ise Van'dan aday oldu.Sırrı Süreyya Önder Ankara 1. Bölge'den, İdris Baluken...

HDP'nin milletvekili aday listesi

Milletvekili Genel Seçimi için HDP'nin milletvekili aday listesi belli oldu. HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş İstanbul 1. Bölgeden, Figen Yüksekdağ ise Van'dan aday oldu.Sırrı Süreyya Önder Ankara 1. Bölge'den, İdris Baluken...

07 Nisan 2015 Salı 20:29
HDP'nin milletvekili aday listesi
Milletvekili Genel Seçimi için HDP'nin milletvekili aday listesi belli oldu. HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş İstanbul 1. Bölgeden, Figen Yüksekdağ ise Van'dan aday oldu.

Sırrı Süreyya Önder Ankara 1. Bölge'den, İdris Baluken ve Altan Tan Diyarbakır'dan, Pervin Buldan İstanbul'dan, Ertuğrul Kürkçü İzmir'den, Mithat Sancar Mardin'den, Dengir Mir Mehmet Fırat Mersin'den, Osman Baydemir Şanlıurfa'dan, Leyla Zana Ağrı'dan, Saruhan Oluç Antalya'dan aday gösterildi. Adil Zozani ve Hasip Kaplan ise listede yer almadı.

HDP'nin illere göre milletvekili aday listesi şöyle:

Adana

1) Rıdvan Turan
2) Meral Danış Beştaş
3) Vedat Özkan
4) Beyhan Günyeli
5) Tugay Bek
6) Hatice Kavran
7) Barış Karabıyık
8) Feride Peynirci
9) İsmail Başaran
10) Nefise Balyemez
11) Reşit Ertaş,
12) Kader Duman
13) Hıdır Koluman
14) Feyruze Gümüş

Adıyaman

1) Behçet Yıldırım
2) Yasin Tahta
3) Ayten Yılmaz
4) Ferhat Temel
5) Birsen Tunç

Afyonkarahisar

1) Remzi Yaşar Dikmenyıldız
2) Cavidan Nizamoğlu
3) Mustafa Koçer
4) Müge Yamanyılmaz
5) Hasan Koçak

Ağrı

1) Leyla Zana
2) Berdan Öztür
3) Dirayet Taşdemir
4) Mehmet Emin İlhan

Amasya

1) Çiğdem Atalay
2) Nurettin Alkan
3) Mustafa Irmak

Ankara 1. Bölge

1) Sırrı Süreya Önder
2) Serkan Özkan,
3) Songül Erol Abdil
4) Perihan Kiraz
5) Firdevs Kantar
6) Celal Demir
7) Zelal Deniz Demir
8) Mehmet Tekin Okay
9) İsmihansarıateş
10) Burcu Yıldırım
11) Bülent Durukan
12) Nursel Güvendir
13) Emin Çarboğa
14) Sündüz Keleş
15) Hüseyin Ateş
16) Ahmet Demirel
17) Nazik Kılıç
18) Abdulkani Tatlısu

Ankara 2. Bölge

1) Mahmut Menduh Uyan
2) Gülsen Ülker
3) Aydın Çubukçu
4) Nursel Öztürk
5) Remziye Güçlü
6) İsmet Yalçınkaya
7) İlknur Yılmaz
8) Kamber Ateş
9) Mehtap Özkan Deliduman
10) Orhan Çelebi
11) Münibe Koç
12) Gülistan Aydoğdu
13) Şerif Oti
14) Dilek Ertürk

Antalya

1) Saruhan Oluç
2) Deniz Yıldırım
3) Nuray Erçağan
4) Hadi Cin
5) Aysel İbili
6) İshak Kahraman
7) Gülkıztürkdoğan
8) Atalay Mete
9) İlkin Manya
10) Hasan Kıyafet
11) Leyla Ruken Yolcu
12) Savaş Sezgin
13) Songül Şarklı

Ardahan

1) Taşkın Aktaş
2) Arzu Moco

Artvin

1 Recep Demirci
2) Celal Osmanağaoğlu

Aydın

1) Filiz Koçali
2) Muzaffer Yöndem
3) Sevay Akkan Açıcı
4) Nazlı Boza Kibar
5) Mahmut Nacar
6) Derviş Peker
7) Ayfer Demirer

Gaziantep

1) Celal Doğan
2) Mahmut Toğrul
3) Gülseren Kocaer
4) Fatoş Çetinkaya
5) Berivan Özpolat
6) Osman Demirci
7) Tuğçe Özsoy
8) Mahmut Fermanoğlu
9) Güzel Koç
10) Dilek Büyükkaya
11) Macit Bozkurt
12) M.nuri Denek

Aksaray

1) Bircan Duman
2) İsmail Doygun

Bartın

1) Diren Cevahir Şen
2) Sinan Çoksu

Balıkesir

1) Cefer Çelik
2) Bedri Arık
3) Esengül Beşli
4) A.zeki Açıkgöz
5) Ayşe Işık
6) Şuayip Çetin
7) Hayrettin Şen
8) Faruk Nafiz Sayın

Bayburt

1) Abdulkadir Canalır
2) Mercan Cevahir

Batman

1) Ali Atalan
2) Saadet Becerikli
3) Ayşe Acar Başaran
4) Hasan Yağız

Bilecik

1) Perihan Karakoç
2) Ömer Ege

Bingöl

1) Hişyar Özsoy
2) Serhat Gümüş
3) Sevgi Öğünç

Bitlis

1) Mizgin Irgat
2) Mahmut Celadet Gaydalı
3) Osman Fatih Şanlı

Bolu

1) Nevzat Sancak
2) Nur Türk
3) Güner Yavuz

Burdur

1) Celal Çiçek
2) Betül Taylan
3) Taner Taş

Bursa

1) Asiye Kolçak
2) Metin Kılıç
3) Hüseyin Armağan
4) Ceylan Erol
5) Şahin Akın
6) Fatma Özen Çerençe
7) Mehmet Deniz Büyük
8) Rüstem Avcı
9) Hatice Ateş
10) Ali Dağ
11) Birgül Asena Hızal
12) Şenol Gül
13) Münesra Geçimli
14) Bertal Camkıran
15) Gurbet Çelik
16) Rahim Dede
17) Nuri Baygındır
18) Mehmet Erdoğan

Çanakkale

1) Özlem Ergün Açanal
2) Mihriman Şah
3) Ergün Fidan
4) Leyla Yavuz

Çankırı

1) Selfinaz Göçmez
2) Hüseyin KarakAŞ

Çorum

1) Muharrem Özünel
2) Ümit Küçükbayatlı
3) Meliha Üşüdür
4) Hasibe Beyaz

Denizli

1) Perihan Üge
2) Ahmet Turhan
3) Emine Yalçın
4) Dilaver Senem
5) Ayfer İnan
6) Yunus Özdemir
7) Özgür Çavuşoğlu

Tunceli

1) Alican Önlü
2) Edibe Şahin

Diyarbakır

1) İdris Baluken
2) Nursel Aydoğan
3) Nimetullah Erdoğmuş
4) Feleknas Uca
5) Altan Tan
6) Çağlar Demirel
7) Ziya Pir
8) İmam Taşçıer
9) Sibel Yiğitalp
10) Adnan Cengiz
11) Nesrin Hilal Şanlı

Düzce

1) Yüksel Budak
2) Ali Şeker
3) Abdurrahman Oğuz

Edirne

1) Hülya Yer
2) Hasan Şimşek
3) Sedat Zımba

Elazığ

1) Orhan Demirbağ
2) Türkan Bingöl
3) Ali Cemal Zülfikar
4) Abdullah Karahan

Erzincan

1) Erol Ağdaş
2) Fatima Turan

Erzurum

1) Seher Akçınar Baha
2) Kamil Aydın
3) Şiyar Aslan
4) Dilin Bingöl
5) Helin Akın
6) Canşah Çelik

Eskişehir

1) Mete Gürsoy
2) Rukiye Güven
3) Hasan Hüseyin Karabulut
4) Gülser Şenşafak
5) Ceren Gökçe
6) Barış Sulu

Giresun

1) Filiz Çakır
2) Nalan Coşkun
3) Kazım Yaman
4) Mustafa Yusufoğlu

Gümüşhane

1) Hayati Günal

Hakkari

1) Selma Irmak
2) Nihat Akdoğan
3) Abdullah Zeydan

Hatay

1) Semir Öztoprak
2) Nihat Eraslan
3) Hilmiye Kızılay
4) Kerem Nalbant
5) Seyhan Nural
6) Arife Aymaz
7) Şirin Nur Vural
8) Bekir Soylu
9) A.kadir Aslan
10) Peri Çiftçi

Iğdır

1) Mehmet Emin Adıyaman
2) Kıznas Türkali

Isparta

1) Hazne Arslan
2) Ömer Kartal
3) Gözde Kaya
4) Hacer Ertürk

İstanbul 1. Bölge

1) Selahattin Demirtaş
2) Hüda Kaya
3) Erdal Ataş
4) Serpil Kemalbay
5) Abdullah Bülent Uluer
6) Hasan Gülüm-partizan
7) Nuriye Avşar
8) Nilgün Ongan
9) Kemal Peköz
10) Sezin Uçar
11) Murat Mıhçı-ermeni
12) Semra Güven Alkan
13) Musa Piroğlu- Engelli
14) Hürriyet Özçelik
15) Çağdaş Küçükbattal
16) Ümide Aysu
17) Abdulbaki Boğa
18) Süheyla İnal
19) Altan Açıkdilli
20) Nurhan Yıldırım
21) Cemal Çoban
22) Filiz Yalçın-engelli
23) Ömer Aşkara
24) Necmiye Güneş
25) Ahmet Aydın
26) Semiha Ayşe Ökten Stullthoff
27) Hasan Hüseyin Küçükaydın
28) Beste Kaplan
29) Fatma Saygılı
30) Ayşegül Şerefhanoğlu
31) Erman Asuman Ergin

İstanbul 2. Bölge

1) Turgut Öker
2) Filiz Kerestecioğlu
3) Sezai Temelli
4) Şerife Erbay
5) Salih Şahin
6) Arife Çınar
7) Tahsin Yeşildere
8) Gülsüm Ağaoğlu
9) Deniz Zarakolu
10) Flor Uluk Benli
11) Emine Güngör Öztürk
12) Eyüp Güneysel
13) Fatma Özdemir
14) Abdullah Baran
15) Meliha Varışlı
16) Mehmet Saltoğlu
17) Elif Şahsın Sırlıoğlu
18) Hıdır Karadaş
19) İncisel Alptekin
20) Sabri Gül
21) Saime Oğuzhan
22) Feride Elçin
23) Barış Koçak
24) Dilber Koçak
25) Meltem Töker

İstanbul 3. Bölge

1) Pervin Buldan
2) Karabet Paylan
3) Levent Tüzel
4) Ali Kenanoğlu
5) Beyza Üstün
6) Ayşe Berktay
7) Kemal Parlak
8) Abdulhekim Daş
9) Zehra Şahin
10) Şefika Gürbüz
11) Halime Yavuz
12) Eyüp Ersönmez
13) Hülya İmak
14) Fırat Epözdemir
15) Fatma Beyhan Eroğlu Er Eyüpoğlu
16) M. Şerif Öner
17) Nazire Güneş
18) Yakup Mavzer
19) Elif Bulut
20) Sevgi Yalçın
21) Suner Sakçı
22) Dilek Sultan Nayman
23) Erkan Metin
24) Nergiz Vasfioğlu
25) Erhan Daşkaya
26) Burcu Demirbaş
27) Abdulcelil Öztekin
28) Cemile Akgün
29) Hülya Bayram
30) Mehmet Toruş
31) Halil Savda

İzmir 1.bölge

1) Ertuğrul Kürkçü
2) Ferhan Ademhan
3) Pınar Aydınlar
4) Mustafa Yalçıner
5) Ayşe Erkek
6) Bahattin Canbeyli
7) Ahmet Önerge
8) Hülya Gülgör
9) Melike Arı
10) Bayram Ercan
11) Ülkü Yalçınkaya
12) Ayşe Fırtına Özen
13) Kamil Ağaoğlu

İzmir 2.bölge

1) Müslüm Doğan
2) Eylem Yıldız
3) Zeki Gül
4) Pınar Türk
5) İbrahim Akın
6) Semra Uzunok
7) Berrin Esin Kaya
8) Süleyman Gündüz
9) Dilek Bakış
10) Özer Akdemir
11) Sinan Uğur
12) Şehnaz Baba Aktaş
13) Hamdi Öztürk

Kars

1) Ayhan Bilgen
2) Şafak Özanli

3) Önder Fidanvay

Kastamonu

1) Hamza Özkan
2) Hüseyin Gökoğlu
3) Zeynep Özkan

Kayseri

1) Sultan Güneş Özcan
2) Dağıstan Budak
3) Nuran Ergen
4) Hasan Daşkın
5) Güzel Özden
6) Kenan Maraşlı
7) Süleyman Gökalp-ilk Amed
8) Derviş Kabak-ilk Adıyaman
9) Ethem Kavak

Kırklareli

1) Emine Nilüfer Ataman
2) Mehmet Boztemir
3) Muzaffer Kaya

Kırşehir

1) Onur Şahin
2) Ayşe Merva Aytemur

Kocaeli

1) Ali Haydar Konca
2) Ayfer Koçak
3) Güner Kizir
4) Dilber Örnek
5) İbrahim Ergin
6) Sevda Özer
7) Sinan Odabaşı
8) Ayten Yılmaz
9) Hasan Avşin
10) Bediha Salhan
11) Ahmet Okuyucular

Kütahya

1) Ahmet Toprak
2) Nermin Birgül Hakan
3) Metin Öge-emep
4) Aysun Çelik

Konya

1) Battal Odabaşı
2) Serap Kaya
3) Hüseyin Özkan
4) Şaziye Şener
5) Nihal Alaydın
6) Adnan Seyhan
7) Eylem Almas
8) Kamuran Tekin
9) Gülçin Köneş
10) İbrahim Can
11) Günay Sağır
12) Sami Acar
13) Osman Çelik
14) Bülent Örünç

Karaman

1) Hüseyin Mertoğlu
2) Sibel Çelik

Kırıkkale

1) Abdullah Koç
2) Fulya Alikoç
3) Ayşe Durmuş

Karabük

1) Müşerref Serap Yolcu
2) Sadık Uçal

Kilis

1) Kasım Kısa
2) Tülay Sarı Kabadayı

Kahramanmaraş

1) Aziz Tunç
2) Ayşenur Vaizoğlu
3) İbrahim Çiçek
4) Sibel Işık
5) Emre Genç
6) Meryem Yıldız
7) İbrahim Şahindal
8) Süleyman Deprem

Malatya

1) Aydın Erdoğan
2) Perihan Yücekaya
3) Ahmet Akar
4) Latife Ulutaş
5) Betül Kurnaz Kılıç
6) Necdet Bali

Manisa

1) Ali Afatlı
2) Sibel Genç
3) Mejdel Acar
4) Mehmet Tarlabölen
5) Abidin Başboğa
6) Gülseren Ongun
7) Mustafa Yıldırım Polat
8) Cumali Yıldız
9) İhsan Çaça

Mardin

1) Mithat Sancar
2) Gülser Yıldırım
3) Erol Dora
4) Mehmet Ali Aslan
5) Enise Güneyli
6) Nurullah Görhan

Mersin

1) Dengir Mir Mehmet Fırat
2) Çilem Küçükkeleş Öz
3) Ali Tanrıverdi
4) Özlem Şen
5) Nursel Demir
6) Mahmut Karabulut
7) Hilal Karahan-sykp
8) Nazım Aslan
9) Mehmet Taşçı
10) Şilan Aydın Üzgeç
11) Müslüm Tank

Muğla

1) Hürriyet Karadeniz
2) Mehmet Polat
3) Nurhayat Tekgül
4) Kamuran Resuloğulları
5) Ayla Apleyla (sykp)
6) Mehmet Emin Gers

Muş

1) Burcu Çelik
2) Ahmet Yıldırım
3) Mensur Işık

Nevşehir

1) Mete Pak
2) Funda Temel
3) Bekir Fuat Akbal

Niğde

1) Cafer Kılıç
2) İpek Ekrem

Ordu

1) Ahmet Cevat Güney
2) Cahit Ongunyurt
3) Güngör Ataş
4) Turan Bayrak
5) Güven Atabey

Osmaniye

1) Ahmet Şakir
2) Yüksel Tecik
3) Sinan Korkmaz
4) Fatma Serezli

Rize

1) Necmettin Durmuş
2) Selda Karafazlı Kurşun
3) Turgay Köse

Sakarya

1) Neslin Gümüş
2) Cengiz Topbaşlı
3) Leyla Kızıl
4) Cumhur Atay
5) Ayşegül Altıntaş
6) Aydın Kınay
7) Tülay Demirtaş

Samsun

1) Alp Altınörs
2) Makbule Efe Baysal
3) İlhan Cüre
4) Sait Kocaman
5) Ahmet Çağın
6) Emine Çepni
7) Tarık Topçu
8) Saliha Alaca
9) Erdal Yüksel

Siirt

1) Kadri Yıldırım
2) Hatice Sevim Tekin
3) İsmail Aydın

Sinop

1) Cemil Yıldız
2) Ayşegül Kafkas

Sivas

1) Dursun Yıldız
2) Şahturna Ağdaşan
3) Mevlüde Acar
4) Cevat Aktaş
5) Yaşar Vural

Şırnak

1) Faysal Sarıyıldız
2) Leyla Birlik
3) Ferhat Encü
4) Aycan İrmez

Tekirdağ

1) Erdal Avcı
2) Sevgi Evren
3) Sabri Topçu
4) Hilal Civil
5) Elif Güler
6) Lokman Tekin

Tokat

1) Murat Toprak
2) Bahar Özer
3) Erkan Keskin
4) Gülcan Gümüş

Trabzon

1) Hüseyin Taka
2) Muammer Celep
3) Mehmet Mustafa Olcayto
4) Turan Çavuşoğlu
5) Nurettin Karadeniz

Şanlıurfa

1) Osman Baydemir
2) Dilek Öcalan
3) İbrahim Ayhan
4) Leyla Güven
5) Ziya Çalışkan
6) Yasin Batan
7) Gülcan Avcı
8) Serhat Dicle Yüksel
9) Hadle Uğur
10) Rasim Çakmak
11) Yağmur Akay
12) Ayşe Doğan

Uşak

1) Esengül Demir
2) Mustafa Kızıldağ
3) Seyithan Yetkin

Van

1) Figen Yüksekdağ
2) Lezgin Botan
3) Yurdusev Özsökmenler
4) Adem Özcaner
5) Tuba Hezer
6) Musa İtah
7) Remzi Özgökçe
8) Yeliz Yıldırım

Yalova

1) Nizamettin Öztürk
2) Aynur Erbay

Yozgat

1) Ali Albostanlı
2) Şükrü Almaz
3) Çiğdem Sarıoğlu
4) Özgür Şeref

Zonguldak

1) Ali Topaloğlu
2) Songül Züleyha Tatlı
3) Fahri Bozbaş
4) İsmahan Toprak Yaşar
5) Bedirhan Güneş
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner122

banner215

banner124

banner154

banner126