Şendiller: Ülkücüler Anayasa değişikliğine destek vermeli

Eski BBP Genel Başkan Yardımcısı ve 19. Dönem Kahramanmaraş Milletvekili Ökkeş Şendiller, Anayasa değişiklik paketine destek vererek, "12 Eylül darbesinin en büyük mağduriyetini yaşamış olan ülkücülerin bu anayasanın yanında yer almasını kesinlikle vicdan

Şendiller: Ülkücüler Anayasa değişikliğine destek vermeli

Eski BBP Genel Başkan Yardımcısı ve 19. Dönem Kahramanmaraş Milletvekili Ökkeş Şendiller, Anayasa değişiklik paketine destek vererek, "12 Eylül darbesinin en büyük mağduriyetini yaşamış olan ülkücülerin bu anayasanın yanında yer almasını kesinlikle vicdan

Okunma
Şendiller: Ülkücüler Anayasa değişikliğine destek vermeli
banner203

Kahramanmaraş'a gelerek yeniden aktif siyasete dönen Şendiller, Trabzon Bulvarı üzerindeki irtibat bürosunda düzenlediği basın toplantısında, 12 Eylül'ün mağduriyetini en çok yaşayan ülkücülerin mevcut anayasanın yanında yer almasının vicdani olarak kesinlikle kabul edilemeyeceğini ifade etti. 82 Anayasası için düzenlenen referandumda ret oyu kullandığı için 3 gün gözaltına alındığını belirten Şendiller, "Benim kendi köyümden de 8 ret oyu çıktığı için ailem de burada gözaltına alındı. Böyle bir anayasanın hiçbir surette demokratik ve insan haklarına saygılı birileri tarafından savunulamayacağını, hele hele 12 Eylül darbesinin en büyük mağduriyetini yaşamış olan ülkücülerin bu anayasanın yanında yer almasını da kesinlikle vicdani olarak kabul etmemiz mümkün değil" dedi. CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın istifasına neden olan görüntülere ilişkin de değerlendirmelerde bulunan Şendiller, siyasetin belden aşağı yapılmaması gerektiğini ifade etti. Şendiller, "Bizler, siyasette aileleri ilgilendiren konuların kullanılmaması gerektiğine ve gizli kalmasına inanıyoruz. Elbette yapılan şeyi doğru bulmuyoruz, tasvip etmiyoruz. Ancak bunlar siyasi malzeme olarak kullanılmamalı. Diğer yandan Sayın Baykal'ın istifasını da onurlu ve olması gereken bir tavır olarak değerlendirdik. Fakat dün ve bugün medyada yer alan bazı haberlerde Baykal'ın yeniden dönebileceği sinyallerini aldık. Şunu da özellikle belirteyim ki kimse istifa müessesini bir silah olarak kullanmamalıdır" diye konuştu. Kahramanmaraş olaylarında bir numaralı sanık olarak yargılanan ve beraat eden Şendiller, Alevi Çalıştayı dolayısıyla şahsına ve Kahramanmaraş'a yönelik olarak ortaya atılan söylemleri ise haksızlık olarak değerlendirdi. Konuyla ilgili 9 dava açtığını belirten Şendiller, "AK Parti Milletvekili İbrahim Yiğit, DTP Milletvekili Şerafettin Halis ve Sabah Gazetesi yazarlarından Sevilay Yükselir başta olmak üzere 9 kişi hakkında dava açtık. Ben Kahramanmaraş'a yöneltilen saldırılara her zaman göğüs germeye çalışıyorum. Çünkü Maraş bu olayların mağdurudur" dedi.

Anahtar Kelimeler:
Anayasanınülkücülerin
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Salih 6 yıl önce

Sn Ökkeş bey siz kimin adına konuşuyorsunuz. 12 eylül mağdurlarından biriside benim ben size kendim için konuşma hakkı vermedim. O zaman ileri geri çıkıpta eskü ülkücü falan deyip mideleri bulandırmayınız. Siz önce gidin de tansu çillerden hesap sorunuz çünkü size"katliam sanığı" demişti. size tavsiyem birileri adına konuşupta halkın kafasını karıştırmayın. Sonra Ülkücünün eskisi olmaz. Böyle düşünenler zaten ÜLKÜCÜ olamayanlardır.

Avatar
Levent Bertiz 6 yıl önce

1982 Anayasasını biz de kesinlikle tasvip etmiyoruz.
ANCAK;
Anayasadaki son değişikliklerin sevinçle karşılanacak herhangi bir tarafı yoktur.
Bu Anayasa değişikliği, milletin yüksek menfaatlarını doğrudan ilgilendiren ve milletin hayrına olan değişiklikler değildir.
Nitekim Avrupa Birliği sözcüleri de Türkiye'deki bu anayasa değişikliğini harâretle desteklediklerini apaçık bir şekilde ilan etmişlerdir.
Aynı çevreler taa 1839'daki Tanzimat Fermanının ilanını da büyük bir sevinçle karşılamışlardı.
Ama bu fermanın ilanı Osmanlının hayrına olmamıştır.
Şimdi aynı dayatma Cumhuriyet Türkiyesine karşı yapılmaktadır.
Tayyip Erdoğan başbakanlıkta daha uzun bir süre kalabilmek için, aleyhimize olup olmadığına aldırmaksızın, Avrupa Birliğinin her talimatına "emredersiniz" demektedir.
1982 Anayasasına karşıyız.
Ama bu değişiklikleri 1982 Anayasasının doğru bir alternatifi olarak görmüyoruz.
Referandumda ister reddedilsin, isterse kabul edilsin; Müslüman Türk milletinin yüksek çıkarlarını gözeterek, referandumda bu anayasa değişikliğine hayır oyu kullanacağız.
Velevki reddedilmesini başaramasak bile, Yüce Allah'a karşı vicdani sorumluluğumuzdan kurtulmuş oluruz.
Çünkü bu dünyanın öbür dünyası da var.
Öbür dünyada hepimiz Allah'a hesap vereceğiz.

Avatar
kürşat46 6 yıl önce

Doğru söylemiş gerçekten o dönemin mağduru. Çilekeşi ama bu gün ülkücüler diyor acaba kendisi ne kadar ülkücü ülkücünün yeri neredir sorarım sayın Kengere

Avatar
ahmet 6 yıl önce

Yine Ökkeş Bey in millet vekili olası geliyor her halde.Hani daha önce şans eseri olmuştu ya unutamıyor zannedersem o tatlı günlerini.Yine milletin kafasına göre konuştuğunu düşünüyor.Yine bir yerlere göz kırpıyor gibi.yoksa nesine gerekki ökkeş bey in böyle işler.Zor ama.Bence yine başka bir şehir adına uğraşırsa daha iyi olur gibi.

Avatar
ÖGGEŞ EMMİNİN TORUNU 6 yıl önce

kimin adına aktif siyasete döndünüz anlayalım.. safınız neresidir??

Avatar
Ali EREN 6 yıl önce

Ben Ülkücü lüğü Seyyit Ahmet Arvasi nin Türk İslam Ülküsü isimli kitabından öğrendim buna en yakın Ülkücü yü de Muhsin YAZICIOĞLU nu gördüm oda şimdi aramızda yok , Ökkeş Abi bizim canımız Abimiz lütfen ona kabalık etmeyin onun çektiklerini çekmediniz Allah ta çektirmesin . Allahü Taala Birliğimizi ve Dirliğimizi bozmasın

Avatar
SİNAN 6 yıl önce

DEĞİŞİKLİK ŞUNLAR
*Anayasa Mahkemesi 19 üyeden oluşacak, görev süresi 12 yılla sınırlı olacak ve bir üye 2. defa seçilemeyecek. Üyelerin 16 tanesi Cumhurbaşkanı, 3'ü Meclis tarafından seçilecek. Mahkeme 3 daireden oluşacak. Yüce Divan kararlarına itiraz edilebilecek.
*YAŞ kararlarına yargı yolu açılıyor.
*HSYK, 21 asıl, 10 yedek üyeden oluşacak ve HSYK kararlarına yargı yolu açılacak.
*Geçici 15. Madde yürürlükten kaldırılarak, 12 Eylül darbesine yargı yolu açılacak.
*Savaş hali haricinde siviller askeri mahkemede yargılanamayacak.
*Memurlara toplu sözleşme hakkı tanınacak.
*Kamu denetçiliği kurumu kurulacak.
*Siyasi partilerin kapatılması zorlaştırılacak
kARDEŞ DEĞİŞİKLİK YAPILACAK MADDELERİ YUKARIYA ÇIKARMAYA ÇALIŞTIM
bUNLARDAN HANGİLERİ MİLLETİN HAYRINA DEĞİLSE SÖYLEDE BİLELİM
YOKSA RAHMETLİK BAYKAL VE YANDAŞI BAHÇELİ GİBİ EZBERDEN "İSTEMEZÜK" DEMEKLE BU İŞLER OLMAZ
BENCE ÖKKEŞ BEY DOĞRUSUNU SÖYLEMİŞ
AKIL İZAN SAHİBİ HER İNSAN BUNU BÖYLE BİLMELİ

Avatar
mehmet 6 yıl önce

Vekilliğin tadı damağında kalmıştır mutlaka...Allah yürü kulum demeli insana ...bir şans bize vurmadı valla....

banner122

banner91

banner130

banner154

banner193