Şampiyon jimnastikçi Ayşe Begüm finalde

16. ISF GYMNASIADE (Dünya Okul Sporları Olimpiyatları) dördüncü gününde gerçekleşen aerobik jimnastik müsabakalarında şampiyon Ayşe Begüm Onbaşı finale çıktı.11-18 Temmuz tarihleri arasında Trabzon’un ev sahipliği yaptığı 40 ülkeden...

Şampiyon jimnastikçi Ayşe Begüm finalde

16. ISF GYMNASIADE (Dünya Okul Sporları Olimpiyatları) dördüncü gününde gerçekleşen aerobik jimnastik müsabakalarında şampiyon Ayşe Begüm Onbaşı finale çıktı.11-18 Temmuz tarihleri arasında Trabzon’un ev sahipliği yaptığı 40 ülkeden...

15 Temmuz 2016 Cuma 21:31
Şampiyon jimnastikçi Ayşe Begüm finalde
banner203
16. ISF GYMNASIADE (Dünya Okul Sporları Olimpiyatları) dördüncü gününde gerçekleşen aerobik jimnastik müsabakalarında şampiyon Ayşe Begüm Onbaşı finale çıktı.
11-18 Temmuz tarihleri arasında Trabzon’un ev sahipliği yaptığı 40 ülkeden 2 bin 500 sporcunun katılım gösterdiği dünyanın en büyük spor organizasyonları arasında bulunan Gymnasiade’nin dördüncü gününde aerobik jimnastik müsabakalarında sporcular finale çıkmak için yarıştı. Renkli görüntülerin yer aldığı müsabakada Güney Kore’de düzenlenen 14. Aerobik Cimnastik Dünya Şampiyonası’nda 15-17 yaş kategorisinde dünya şampiyonu olan ve takım arkadaşları Deniz Şahin ve Mehmet Ercoş’la Trio Milli Takımı’yla da dünya ikinciliği elde eden 15 yaşındaki Ayşe Begüm Onbaşı, tekli kadınlar ve ikili gruplarda finale çıktı.
Tekli erkek aerobik yarı finalinde ise, Romanya’lı Popa Mıhaı Alın, Hustea Stefan Costın, Türk sporculardan Memhet Ercoş, Metehan Özsoy, Ahmet Çoruh, Mehmet Utku Çırak, Brazilya’dah Mıchael Douglas Teles ve Leonardo Santos rakiplerini eleyerek finale çıktı.
Tekli bayanların aerobik yarı finalinde de, Türk sporculardan Ayşe Begüm Onbaşı, Sezin Sürüm, Cansu Altın, Simay Yıldızer, Romanya’dan Cucu Madalına Teodora Carmen, Jinga Maria Lorena, Bulgaristan’dan Darina Antonieva Pashova, Angelova Sintia Mari, Macaristan’dan Klaudia Bökönyi, Brezilya’dan Maria Eduarda Oliveira ve Luana Barreira finale çıktı.
Ritmik jimnastik müsabakaların finalinde ise ipte Yunanistan’dan Eleni Keladıtı altın madalyanın, Türk sporcu Ecem Çankaya gümüş, Rusya’dan Anastasna Salos bronz madalyanın, çemberde Rusya’dan Anastasna Salos altın, Yunanistan’dan Eleni Kelaıdtı gümüş, Türkiye’den Ecem Çankaya bronz madalyanın sahibi oldu.
Kurdela’da Rusya’dan Yuljya İsachanka altın, Yunanistan’dan Eleni Kelaoıtı gümüş, Rusya’dan Anastasna Salos bronz madalyanın sahibi olurken, labutta ise Yunanlı Eleni Keladıtı altın, Anastasna Salos gümüş, Türk sporcu Ecem Çankaya bronz madalyanın sahibi oldu.
Aerobik jimnastik müsabakalarında en başarılı Romanya olurken, ikinci Türkiye üçüncü ise Bulgaristan oldu.
Yüzmede Sezin ve Berk’ten altın madalya
Gymnasiade’ın dördüncü gününde yüzmedeki sonuçlar şöyle:
Kadınlar 50 m. kelebek: Sezin Eligüzel (Türkiye) birinci, Lliana Charikleia Oikonomou (Yunanistan) ikinci, Clarissa Rodrigues (Brezilya) üçüncü
Erkekler 50 m. kelebek: Berk Özkul (Türkiye) birinci, Thiago Silva (Brezilya) ikinci, Vermorel Nicolas (Fransa) üçüncü
Kadınlar 100 m. sırtüstü: Touili Lila (France) birinci, Olga Ntalla (Yunanistan) ikinci, An Hsu (Chinese Type) üçüncü
Erkekler 100 m. sırtüstü: Nikolas Sofianidis (Yunanistan) birinci, Gabriel Fantoni (Brezilya) ikinci, Shih-Han Chien (Chinese Taipei) üçüncü
Kadınlar 200 m. karışık: Fernanda Goej (Brezilya) birinci, Georgia Pavlopoulou (Yunanistan) ikinci, An Hsu (Chinese Taipei) üçüncü
Erkekler 200 m. karışık: Caio Pumputis (Brezilya) birinci, Ren-Hau Wen (Chinese Taipe) ikinci, Lesparre Tanguy (Fransa) üçüncü
Kadınlar 400 m. serbest: Maria Paula Heitmann (Brezilya) birinci, Ecem Dönmez (Türkiye) ikinci, Devilllard Alessandra (Fransa) üçüncü
Erkekler 400m. serbest: Roldan Munoz Enzo (Fransa) birinci, Cheniti Anis (Fransa) ikinci, Dimitrios Manios (Yunanistan) üçüncü
Kadınlar 4x100 m. serbest: Brezilya birinci, Yunanistan ikinci, Türkiye üçüncü
Erkekler 4x100 m. serbest: Brezilya birinci, Türkiye ikinci, Romanya üçüncü
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner122

banner215

banner124

banner40

banner126