Türkiye Basketbol Ligi'nde 2015-2016 Sezonu Fikstürü belli oldu

Türkiye Basketbol Ligi 2015-16 sezonu ve Federasyon Kupası kura çekimi gerçekleştirildi.Abdi İpekçi Spor Salonu'nda yapılan kura çekimine, Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Genel Sekreteri Celal Arısan, TBF Yönetim Kurulu Üyesi Akgün Altuğ,...

Türkiye Basketbol Ligi'nde 2015-2016 Sezonu Fikstürü belli oldu

Türkiye Basketbol Ligi 2015-16 sezonu ve Federasyon Kupası kura çekimi gerçekleştirildi.Abdi İpekçi Spor Salonu'nda yapılan kura çekimine, Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Genel Sekreteri Celal Arısan, TBF Yönetim Kurulu Üyesi Akgün Altuğ,...

28 Temmuz 2015 Salı 16:30
Türkiye Basketbol Ligi'nde 2015-2016 Sezonu Fikstürü belli oldu
Türkiye Basketbol Ligi 2015-16 sezonu ve Federasyon Kupası kura çekimi gerçekleştirildi.

Abdi İpekçi Spor Salonu'nda yapılan kura çekimine, Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Genel Sekreteri Celal Arısan, TBF Yönetim Kurulu Üyesi Akgün Altuğ, TBF Ligler Direktörü Ayhan Özgümüş, TBF yetkilileri ve Türkiye Basketbol Ligi’de mücadele eden takımların temsilcileri katıldılar. Fikstürün belli olmasının ardından kulüp yöneticileri kürsüye çıkarak yeni sezona dair düşüncelerini dile getirdiler.

TBF Ligler Direktörü Ayhan Özgümüş'ün 2015-2016 sezonu ile ilgili verdiği bilgilerin ardından gerçekleştirilen kura çekimi sonucunda ilk hafta eşleşmeleri şu şekilde oluştu:

Gelişim Koleji - Gediz Üniversitesi
Melikşah Üniversitesi- Akhisar Belediye
Pertevniyal - Bandırma Kırmızı
İstanbul DSİ - Tofaş
Denizli Basket - Afyon Belediye
Adanaspor - Socar Spor
Final Gençlik - Acıbadem Üniversitesi
Best Balıkesir - Eskişehir Basket
Sakarya Büyükşehir Belediyesi - Mamak Belediye Ankara DSİ

FEDERASYON KUPASI FİKSTÜRÜ ÇEKİLDİ

Bu arada Türkiye Basketbol Ligi 2015-16 Sezonu Kura Töreni’nin ardından Abdi İpekçi Spor Salonu’nda Federasyon Kupası kura töreni gerçekleşti.

Federasyon Kupası maçları, altı takımlı üç grupta gerçekleşecek. 13-18 Eylül’de Eleme Grubu, 2-6 Ekim’de ise Final Grubu müsabakaları oynanacak. Çekilen kura sonucunda Federasyon Kupası grupları şu şekilde oluştu:

A Grubu: Gelişim Koleji, Best Balıkesir, Akhisar Belediye, Mamak Belediye Ankara DSİ, Adanaspor, Gediz Üniversitesi
B Grubu: Bandırma Kırmızı, Eskişehir Basket, İstanbul DSİ, Tofaş, Denizli Basket, Sakarya Büyükşehir Belediye
C Grubu: Final Gençlik, Perytevniyal, Socar Spor, Acıbadem Üniversitesi, Melikşah Üniversitesi, Afyon Belediye.
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner122

banner215

banner124

banner40

banner126