Uluslararası U12 Cup'ta gruplar belli oldu

PTT 1. Lig ekiplerinden Altınordu Kulübü'nün projelendirdiği, Türkiye’nin en geniş kapsamlı çocuk yaş futbol turnuvası U12 İzmir Cup'ta gruplar belli oldu.Dünyanın en büyük altyapı kulüplerinin katılacağı ve 3-5 Nisan tarihlerinde...

Uluslararası U12 Cup'ta gruplar belli oldu

PTT 1. Lig ekiplerinden Altınordu Kulübü'nün projelendirdiği, Türkiye’nin en geniş kapsamlı çocuk yaş futbol turnuvası U12 İzmir Cup'ta gruplar belli oldu.Dünyanın en büyük altyapı kulüplerinin katılacağı ve 3-5 Nisan tarihlerinde...

04 Mart 2015 Çarşamba 11:42
Uluslararası U12 Cup'ta gruplar belli oldu
banner203
PTT 1. Lig ekiplerinden Altınordu Kulübü'nün projelendirdiği, Türkiye’nin en geniş kapsamlı çocuk yaş futbol turnuvası U12 İzmir Cup'ta gruplar belli oldu.

Dünyanın en büyük altyapı kulüplerinin katılacağı ve 3-5 Nisan tarihlerinde Selçuk-Efes Tesisleri'nde organize edilecek turnuvada takımlar 8 kategoriye ayrılırken, gruplar ise bir döneme damgasını vurmuş simge futbol adamlarının isimlerinden oluşturuldu.

Altınordu'nun efsane oyuncusu Erkan Velioğlu'nun ismi A Grubu’na verilirken, B Grubu’na Beşiktaş'ın unutulmaz başkanı merhum Süleyman Seba, C Grubu'na Galatasaray'ın Taçsız Kral'ı Metin Oktay, D Grubu'na Karşıyaka ile özdeşleşen Gode Cengiz, E Grubu'na Mustafa Türel, F Grubu'na Şakir Kuruş, G Grubu'na Mustafa Denizli, H Grubu'na ise Gürsel Aksel'in isimleri verildi.

Yapılan gruplamada İzmir ekiplerinden Altınordu ile Balçova Yaşamspor, dünyaca ünlü İtalyan ekip Juventus ile aynı gruba düşerken, Bucaspor ve Beşiktaş, Porto'nun, Galatasaray ve Bornovaspor, Athletic Bilbao'nun, Fenerbahçe ve Karşıyaka, Paris Saint Germain'in, Trabzonspor ve İzmirspor, Ajax'ın, İzmir Büyükşehir Belediyespor, Eskişehirspor ve Kasımpaşa, Werder Bremen'in, Altay ve Bursaspor, Borussia Mönchengladbach'ın, Göztepe ve Başakşehir ise Roma'nın olduğu grupta mücadele edecekler.

Gruplar ve bu grupları oluşturan takımlar şöyle:

ERKAN VELİOĞLU A GRUBU
Juventus (İtalya), Altınordu, 1860 München (Almanya), AEK Athen (Yunanistan), Sheffield United (İngiltere), Balçova Yaşamspor

SÜLEYMAN SEBA B GRUBU
Porto (Portekiz), Augsburg (Almanya), Beşiktaş, Dinamo Kiev (Ukrayna), Amity, Bucaspor

METİN OKTAY C GRUBU
Athletic Bilbao (İspanya), Galatasaray, SG Wattenscheid 09 (Almanya), Brondby IF (Danimarka), Ariston Ruse (Bulgaristan), Bornovaspor

GODE CENGİZ D GRUBU
Paris Saint German (Fransa), Fenerbahçe, Vitesse Arnhem (Hollanda), Nordsjaelland (Danimarka), Hammarby IF (İsveç), Karşıyaka

MUSTAFA TÜREL E GRUBU
Ajax (Hollanda), Trabzonspor, Nürnberg (Almanya), Admira Wacker (Avusturya), FK 2 Korriku (Kosta Rika), İzmirspor

ŞAKİR KURUŞ F GRUBU
Aspire Academy (Katar), Kasımpaşa, Werder Bremen (Almanya), Panathinaikos (Yunanistan), Eskişehirspor, İzmir Büyükşehir Belediyespor

MUSTAFA DENİZLİ G GRUBU
Mönchengladbach (Almanya), Bursaspor, Hagi Academy (Romanya), Gabala (Azerbeycan), Nur, Altay

GÜRSEL AKSEL H GRUBU
Roma (İtalya), İstanbul Başakşehir, Twente (Hollanda), Vestia (Danimarka), Hoffenheim (Almanya), Göztepe
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner122

banner215

banner124

banner154

banner126