Bu haber 14911 kez okundu.

Kahramanmaraş Belediyesi 1400 konut yapıyor
banner85
banner131
Kahramanmaraş Belediyesi Gölkent Konutlarının ardından Doğukent Mahallesinin doğusunda 1400 konut daha yapacak. 

İşte Haber46.com tarafından elde edilen bilgiler ve ayrıntılar:

Konutlar 1400 daire olarak Doğukent Mahallesinin 500 metre doğusundaki alanda yapılacak. Brüt 123 metrekare olarak yapılacak olan konutlara başvurular 7 Kasım 2013 Perşembe günü başlayacak.

Üye alımı başvuru sırasına göre yapılacak ve ilk başvuran 1400 kişi konut sahibi olacak. Peşinat olarak 17.500 TL ödenecek. Kısa zaman içerisinde tapular çıkarılacak ve geriye kalan ücret peşin ya da banka kredisiyle ödenecek.

Başvuru yapmak isteyenlerden Kahramanmaraşlı ya da Kahramanmaraş'ta ikamet ediyor olma şartı aranacak. İlk başvuruda kişilere form doldutturulacak ve tapu ve bankaya gönderilecek. Tapuda kendi ve eşleri ile 18 yaşından küçük çocukları üzerinde ev olmadığına dair belge ile bankadan kredi çekebilir belgesi istenecek. Ardından 17.500 TL yi ödeyenler üye olarak kabul edilecek.

Konutlar 3 yıl sonra teslim edilecek. Doğukent'te olduğu gibi biten evler teslim edilmeyecek. 1400 konut aynı anda teslim edilecek.

Bu arada konutların fiyatlarının 55.000 ile 70.000 TL arasında değişeceği bilgisine ulaşıldı.
banner91
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
HAKAR 1 yıl önce

İYİ GÜZEL MEMLEKETİMİZE HAYIRLI VE UĞURLU OLSUN .BELEDİYE ÖNDEN 17500 TL ALIYOR GERİKALANLADA BANKA DAN KIREDİ ÇEKTİRİP BORÇLANDIRIYOR BELEDİYE BAŞLAMADAN 70 000 TL SİNİ ALACAK BİZDE 3 YIL BEKLEYECEĞİZ EVİMİZ OLACAK DİYE ...
ZATEN ŞİMDİ HANGİ MÜTAHİTE GİTSENİZ 17500 TL VERSENİZ GERİ KALANIDA PEŞİN BANKADAN ÇEKİP VERSENİZ MÜTAHİT BİLE O PARADAN DAHA UCUZA AYNI EVİ ALABİLİRSİN . NERDE KALDI BELEDİYECİLİK. GÜZEL HESAP VALLA AYRICA BİRDE ŞART KOŞMUŞLAR ÜZERİNE TAPU OLMAYACAK DİYE ADAMIN EVİ YOKSA NE YAPACAKSINIZ KİRADA GEZİYORSA...

Misafir Avatar
isa 1 yıl önce

Bu adam akp den aday olursa oyumu mhp ye veririm. Gariban kesimi umutlandir ev yapacagim diye sonrada maasi 1500 tl den az olan giremesin bosuna umutlandik hayel kurduk onu bile cok gordunuz

Misafir Avatar
ede 46 1 yıl önce

deprem riski en fazla olan yere neden hala konut yapılması düşünülüyor. yazık değilmi?

Misafir Avatar
Koreli 1 yıl önce

Gerçekten en kötü hurda dolmuşlar Doğukent istikametinde çalışıyor. Araçlar hurdaya çıkmış şekilde,sürücüleri birer dayı vari . Demekki Doğukent sakinleri bu tür araçlara ve taşımaya layıktır. Doğukentin sakinleri çıkıpta biz bu kötü araçlara binmiyoruz,değiştirin diye baykot etse ,binmezse ya?

Misafir Avatar
KÜRŞAT 46 1 yıl önce

Deprem riski ne olacak. Giderayak birilerine yeni bir rant mı acaba

Misafir Avatar
maraşlı 1 yıl önce

ALDATMACA 123 metre kare deniyor niçin insanlara netini söylemiyorsunuz?

Misafir Avatar
k.maraşlı 1 yıl önce

kılavuzlu rekreasyon alanı ne oldu?

Misafir Avatar
maraşlı 1 yıl önce

gölkent kınutları ve dogu kente yapılacak konutlar belediye de ki makam mevki sahiplerinin birinci dereceden akrabaları için yapılan projelerdir ..kimseyi kandırmasınlar maraşdaki işverenler asgari ücreti ögrenmişler...başka yok ...işçim ne yapsın mecbur çalışıyor..asgari ücretle ayın sononu zor getiriyor birdr 17500 lirabiriktirecek vay anasını ya bu mustafa bey çok akıllı yada biz maraşlı olarak çok gerizakalıyız kimse kusura bakmasın dogruya dogru..

banner126

banner138

banner10

banner137